Mikołajkowy wyjazd do kina klas IV

Dnia 09.12.2022r. uczniowie klas IV pojechali do kina Planet Cinema w Oświęcimiu na film „Świąteczny cud”. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wyjazd, ponieważ był to ich prezent mikołajkowy. Po dotarciu na miejsce i zaopatrzeniu się w oferowane zestawy kinowe, uczniowie zajęli miejsca, oczekując na początek seansu. Tam czekała ich kolejna niespodzianka. Do sali kinowej weszły panie z obsługi i ogłosiły z okazji mikołajek konkurs – niespodziankę. Każdy, kto pod swoim fotelem znalazł kartkę, otrzymywał nagrodę. Wśród uczniów SP nr 5 również znaleźli się wygrani. Następnie zaczął się seans. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali rozgrywające się na dużym ekranie zdarzenia. Przenieśli się do niewielkiego szwedzkiego miasteczka, w którym trwało Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzyły magiczną atmosferę. Bohaterem był nastoletni Karl, chłopak pochodzący z zamożnej rodziny, który uświadomił sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanowił ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłosił się do pracy na poczcie, gdzie odkładał paczki świąteczne. W Wigilię przebrał się za Świętego Mikołaja i wyruszył rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim, sprawiając im ogromną radość. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia. Wyjazd miał również wydźwięk edukacyjny, promował takie wartości  jak: dobro, pomoc, przyjaźń. Wspomnienia z wycieczki i zdarzenia jej towarzyszące na pewno zapadną  w pamięci czwartoklasistów na długie lata.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder