Szkoła Podstawowa nr 5 gra z WOŚP

W niedzielę 31.01. 2021r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie przyłączyli się do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie z identyfikatorami i pod opieką nauczycieli zbierali datki do puszek, by pomóc potrzebującym. Starali się każdego darczyńcę obdarować uśmiechem i tradycyjnym czerwonym serduszkiem – naklejką – corocznym atrybutem WOŚP. Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze były zbierane na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Puszki z pieniędzmi zostały dostarczone do Sztabu WOŚP w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie i tam przeliczone. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie zebrali kwotę 3941,03.
Dziękujemy za kolejne już przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji!

W tym roku wolontariuszami z SP nr 5 byli: Lena Kokoszka, Martyna Drabczyk, Lena Szmyd – Semko, Malwina Byrska, Agata Jakubowska, Lilia Wróbel, Szymon Schabowicz, Igor Kawalec.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder