Pasowanie uczniów klas I

W dniu 14 października, w rocznicę  powstania Komisji Edukacji Narodowej, we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych odbywają się uroczyste apele i akademie.

Uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie  14 października 2021 r. zostanie na długo w pamięci. Był to dla nich wyjątkowy dzień, ponieważ odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia.

Tego dnia dzieci ubrane w stroje galowe zgromadziły się w  przepięknie  udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie zostały powitane przez Panią Dyrektor – Wiolettę Kadamus, która życzyła im samych miłych chwil spędzonych w szkole oraz dodała otuchy przed przygotowaną przez nich  częścią artystyczną. W trakcie uroczystości pojawił się również niespodziewany gość – Detektyw Piąteczka, którego uczniowie dobrze pamiętali z akademii rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Detektyw przygotował kilka wyzwań dla pierwszaków, aby sprawdzić, czy mogą oficjalnie dołączyć do grona uczniów. Dzieci wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, a także potrafiły rozwiązać zagadki przygotowane przez Detektywa. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią wicedyrektor  Agatę Miarkę. Natomiast przedstawiciele Rady Rodziców Pierwszoklasistów wręczyli dzieciom słodkie upominki. Nie zabrakło również miłych i ciepłych słów od koleżanek i kolegów z klas II, którzy samodzielnie przygotowali dla Pierwszaków pamiątkowe medale. Zwieńczeniem apelu było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Tak ważne chwile związane ze szkołą utkwią uczniom klas pierwszych na długo w pamięci. Na pewno dzieci będą starały się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń