Międzynarodowe lekcje w Szkole Podstawowej nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie  bierze udział  projekcie “Meet my class” („Spotkaj moją klasę”), który został stworzony, aby umożliwić nauczycielom i uczniom z odległych zakątków świata spotkanie online. W ramach projektu nauczycielka języka angielskiego, mgr Joanna Korzeniowska, nawiązała kontakt z nauczycielami z zagranicy. Umożliwiło to zorganizowanie wspólnych lekcji online, w trakcie których uczniowie porozumiewali  się w języku angielskim, wymieniali się interesującymi faktami dotyczącymi zamieszkiwanych krajów. Dzieci miały możliwość zapytać rówieśników o sposoby spędzania czasu wolnego czy obchodzone święta.

Uczniowie klasy IVb spotkali się na e-lekcji z rówieśnikami z Turcji oraz Meksyku. Natomiast uczniowie klasy IIb nawiązali znajomość z dziećmi z Indii.

W trakcie lekcji online starsi uczniowie rozmawiali o swoich krajach, opisywali atrakcje z najbliższej okolicy oraz szkołę, do której uczęszczają. Czwartoklasiści doskonale odnaleźli się w sytuacji, nie mieli problemów z mówieniem po angielsku. Zniknęła trema i niepewność tak często widoczna podczas lekcji w klasie, gdy wiedzą, że zawsze mogą użyć języka polskiego. Tym razem było inaczej, musieli zapomnieć o języku ojczystym, aby nie sprawić przykrości Turkom i Meksykanom.   Drugoklasiści  przygotowali prezentacje dotyczące ulubionej postaci z kreskówki, a dzieci z Indii opowiedziały im o ulubionych grach i awatarach. Dzięki  takim międzynarodowym lekcjom, dzieci przełamują barierę językową, gdyż aby uzyskać jakiekolwiek informacje, muszą używać języka angielskiego.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania online z zagranicznymi szkołami.

Opracowała: mgr Joanna Korzeniowska

Turcja