Kolejne sukcesy recytatorskie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wzięli udział w XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim „SZELKI – humor w literaturze” on-line! Jego celem było, m.in.: promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja humorystycznej twórczości poetyckiej, aktywne uczestnictwo w kulturze oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów metodą on-line.

Uczestnicy Konkursu oceniani byli przez Jury w czterech grupach wiekowych. Wśród wielu nadesłanych do Organizatorów nagrań recytacji doceniono cztery uczennice naszej szkoły:

II miejsce- Maja Wróbel kl. Ia w grupie II- uczniowie klas I- III szkół podstawowych

wyróżnienie- Emilia Rajda kl. IIIb w grupie II- uczniowie klas I- III szkół podstawowych

III miejsce – Maja Matusiak k. IVb w grupie III – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,

wyróżnienie – Nadia Paciorek kl. VIIa w grupie IV – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych.

Gratulujemy!

Opracowała: mgr Krystyna Fluder