„Razem od nowa”

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka miały w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie niecodzienny charakter. Głównym celem podjętych działań była ponowna integracja dzieci w grupie rówieśniczej, umożliwiająca odbudowanie ich relacji społecznych, a także promowanie idei ruchu i zdrowego trybu życia. Tego dnia każde dziecko poczuło się wyjątkowo i miło spędziło czas w gronie rówieśników.

Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie „O wróżce Genowefie”, przygotowane
i zagrane przez swoich nauczycieli. Wspólnie z bohaterami publiczność na nowo odkryła tajemnicę przyjaźni oraz sposób na zdrowe i aktywne życie. Następnie dzieci wzięły udział
w grach oraz zabawach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej, a także miały okazję potańczyć i lepiej poznać swoich wychowawców, koleżanki i kolegów podczas zabaw integracyjnych w klasach. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani niespodziankami, przygotowanymi przez Rodziców.

Uczniowie klas czwartych spędzili ten dzień na pikniku zorganizowanym  na szkolnym korytarzu. Były koce, poduszki, kosze pełne smakołyków oraz prezenty. Na początku każde dziecko dostało latawiec do samodzielnego złożenia i pokolorowania. Czwartoklasiści wykonali to zadanie z wielkim zaangażowaniem, słuchając muzyki z play listy, którą sami stworzyli. Wspólny czas umilały występy: tańca, gry na gitarze, pokazu mody, eksperymentu z wybuchającym wulkanem. Dużo radości sprawiło dzieciom  trochę współzawodnictwa – mini quiz “Jaka to melodia” oraz rebusy i krzyżówki. Następnie uczniowie wraz wychowawcami  udali się  na boisko szkolne, gdzie puszczali przygotowane wcześniej latawce oraz bańki mydlane. Swoimi umiejętnościami pochwalili się również sportowcy, którzy zaprezentowali elementy gry w piłkę nożną.

Najstarsi uczniowie klas szóstej i siódmych Dzień Dziecka rozpoczęli od zajęć na kompleksie sportowym Orlik. Rozegrane były różne konkurencje. Chłopcy zagrali mecz piłki nożnej, a dziewczynki piłki koszykowej. W ruch poszły również skakanki i paletki do badmintona.  Najwięcej emocji wzbudziło jednak przeciąganie liny. Po doświadczeniach  sportowych, uczniowie udali się do swoich klas na kolejne zajęcia. Tam zmierzyli się z projektem „Being safe in the Internet”.

Dzień był pełen atrakcji, dzieci miło i kreatywnie spędziły razem czas.

Opracowały: mgr Krystyna Fluder, mgr Katarzyna Stopyra, mgr Małgorzata Lipowiecka