Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie – Święto Kreatywności i Zabawy

Dnia 13 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. To wyjątkowe wydarzenie, które na całym świecie promuje kreatywność, odwagę i odkrywanie talentów, było wspaniałą okazją do zabawy, integracji
i wspólnej twórczości dla uczniów i nauczycieli. W tym roku uczniowie wszystkich klas mieli okazję dać upust swojej wyobraźni, biorąc udział w wyjątkowych zajęciach plastycznych. Głównym motywem były oczywiście kropki jako symbol dnia. Klasy tworzyły oryginalne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na klasowych gazetkach. W ramach świętowania dzieci przyszły do szkoły ubrane w wyjątkowe, kropkowe stylizacje. W całej szkole można było dostrzec kolorowe bluzki, spódnice, spodnie i sukienki ozdobione kropkami w różnych rozmiarach i barwach. Podczas obchodów Dnia Kropki uczniowie mieli również okazję poznać historię Vashti – bohaterki książki Petera H. Reynoldsa „The Dot”, której historia zainspirowała powstanie tego międzynarodowego święta. Dzień Kropki w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie był prawdziwym świętem kreatywności, odwagi i radości.