BohaterON

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie po raz kolejny przyłączyła się do udziału w ogólnopolskiej kampanii BohaterON, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie podczas warsztatów tematycznych poznali wydarzenia z 1944 roku i wykonali prace plastyczne. Na zakończenie zostały zamieszczone wpisy w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach.

Udział w akcji BohaterON pozwolił nawiązać dialog pokoleń i wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu oraz historii naszej Ojczyzny.

Pod koniec grudnia w ramach podziękowania za udział w projekcie nasza szkoła otrzymała dwa bezpłatne egzemplarze gry „Cenzura”, które zostaną wykorzystane podczas lekcji historii w starszych klasach. Dodatkowo dostaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Opracowała: mgr Anna Więckowska