Ratujemy i uczymy ratować razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie zakończyli cykl zajęć w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Pierwszoklasiści uczyli się: jak prawidłowo wezwać pomoc, jakie informacje podać dyspozytorowi odpowiadającemu na zgłoszenie, a także jak zachować się w sytuacji, gdy zastaną osobę poszkodowaną. Po przekazaniu wiedzy teoretycznej dzieci wykonywały ćwiczenia praktyczne m.in.: ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji bocznej, wykonanie prawidłowej resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Przeprowadzone zajęcia miały na celu przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy, opanowanie umiejętności alarmowania  i przekazywania informacji odpowiednim służbom oraz kształtowanie spokojnej, opanowanej postawy w sytuacjach zagrożenia życia.

Opracowanie: Dominika Bizoń