Przedpołudnie w kanadyjskim stylu

12 czerwca 2025 roku uczniowie klas ósmych realizujących innowację pedagogiczną „New communication is the key to success” – „Nowoczesna komunikatywność kluczem do sukcesu” odbyli wyjątkową lekcję języka angielskiego u Państwa Hoffmanów, rodziny która przybyła do Polski z Kanady.

Spotkanie obfitowało w aktywności językowe, gry oraz zabawy rozwijające kompetencje komunikacyjne, przygotowane wspólnie przez naszych Gospodarzy oraz panią Mariolę Babik. Dzięki temu uczniowie mogli ćwiczyć język angielski w naturalnym kontekście, ucząc się przez działanie, emocje i bezpośredni kontakt z żywym językiem.

Podczas warsztatów młodzież nie tylko doskonaliła swoje umiejętności językowe, ale również poznawała kulturę i codzienne życie w Kanadzie. Rozmowy z naszymi Gośćmi, prowadzone w przyjaznej atmosferze, pozwoliły uczniom na przełamywanie barier językowych, poszerzanie słownictwa oraz nabieranie pewności w komunikacji. Takie doświadczenia pokazują, że nauka języka może być nie tylko skuteczna, ale też pełna radości i autentycznego zaangażowania.

Niezwykle cenne były również wartości, które towarzyszyły temu spotkaniu – otwartość na drugiego człowieka, ciekawość świata, wzajemny szacunek i serdeczność. To właśnie one sprawiają, że edukacja nabiera głębszego wymiaru i staje się prawdziwą inspiracją do rozwoju – nie tylko językowego, ale także osobistego.

Serdecznie dziękujemy Państwu Hoffmanom za ich czas, serdeczność, życzliwość i gotowość do dzielenia się swoją kulturą. Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą doświadczyć, jak wielką wartością jest umiejętność komunikacji, otwartość na różnorodność i budowanie mostów między ludźmi – niezależnie od tego, skąd pochodzą i jakim językiem się posługują.

To był naprawdę wyjątkowy dzień – pełen uśmiechu, nauki i pozytywnych emocji. 🌍🗣️💬

Opracowała: mgr Mariola Babik