Piąteczkowe Euro

Pod takim hasłem we wtorek 18 czerwca odbył się szkolny Dzień  Sportu. Poprzedziło go losowanie przez  klasy krajów europejskich, które tego dnia reprezentowały. Drużyny rozegrały mecze piłki nożnej w czterech kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, drugie i trzecie, czwarte i piąte oraz szóste i siódme.

Tematyka dnia związana była z programem ,,Trzymaj formę’’, którego celem jest uświadomienie uczniom, co wpływa na zdrową kondycję organizmu człowieka. Uczniowie klas  siódmych przedstawili prezentację , dotyczącą profilaktyki czerniaka. Było to zadanie związane z przystąpieniem Szkoły Podstawowej nr 5   do kampanii społecznej ,, Znamię! Znam je?’’. Kolejnym punktem był aerobik, podczas którego przy dźwiękach rytmicznej muzyki można było się  pogimnastykować. Pod opieką wychowawców klasy wykonywały flagi , krajów które reprezentowały oraz collage na ich temat. Oglądano filmy edukacyjne o zdrowym odżywianiu, wykonywano plakaty.

Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia było spotkanie wszystkich uczniów w sali gimnastycznej. Każda klasa w barwach narodowych wylosowanego  kraju prezentowała hasło dopingujące. Po ogłoszeniu wyników rozgrywek i wręczeniu medali przez panią Dyrektor Wiolettę Kadamus zabrzmiał utwór zespołu Queen. Całemu dniu towarzyszyła bardzo wesoła i pogodna atmosfera oraz duch zdrowej, sportowej rywalizacji.