Finalista Konkursu Tematycznego

Z przyjemnością informujemy, że Błażej Bogunia, uczeń klasy 7a Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie, uzyskał tytuł Finalisty Konkursu Tematycznego „Akcja Burza. Armia Krajowa w walce o niepodległość przeciw dwóm totalitaryzmom” dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski i Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej. W trakcie zmagań konkursowych trzeba było wykazać się wiedzą ogólna z zakresu II wojny światowej rozwiązując test, a następnie napisać pracę zgodną z głównym tematem konkursu.

Błażej wykazał się rozległą wiedzą i umiejętnościami obejmującymi i poszerzającymi treści podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.
Ucznia do konkursu przygotował mgr Marcin Karło
Gratulujemy!