Święto Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie.

25 maja 2024r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się festyn, którego celem była integracja rodziców, dzieci, nauczycieli oraz środowiska lokalnego. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych Gości m.in.: Burmistrz Andrychowa – Beata Smolec, Zastępca Burmistrza – Aleksander Kasperek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Maciej Kobielus oraz

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie w latach 2017-2019 – Halina Talar.

Święto Szkoły rozpoczęło się o godzinie 14:00 powitaniem zebranych przez Panią Dyrektor Wiolettę Kadamus. Następnie na scenę wkroczyli szkolni artyści – uczniowie klas 1-3, którzy zaprezentowali piękne występy taneczne oraz muzyczne. Publiczność nagrodziła ich talent i zaangażowanie gromkimi brawami. W tym szczególnym dniu nauczyciele wraz z uczniami przygotowali dla gości wiele niespodzianek i atrakcji, dzięki którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W programie artystycznym szczególną pozycję zajmował uczniowski pokaz mody, a także rockowy koncert naszych szkolnych przyjaciół – Państwa Hoffman. Dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych cieszył się kącik z animacjami, a wśród nich: tatuaże, malowanie twarzy, balonowe figury, tworzenie biżuterii oraz dmuchane zamki. Były również animacje, gry i zabawy aktywizujące dzieci. Podczas Święta Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wielu gości z uśmiechem na twarzy i łezką w oku przeglądało szkolne kroniki, zdjęcia i pamiątki, które, jak wehikuł czasu, przeniosły ich do wspaniałych szkolnych lat. Na naszym pikniku nie brakowało również przysmaków, m.in. kiełbasek, gofrów, waty cukrowej, frytek, ciast oraz napojów – aromatycznej kawy i orzeźwiającej lemoniady. Dzięki naszym sponsorom i ofiarodawcom odbył się kiermasz szkolny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za udział w tym szczególnym dla szkoły dniu. Jednocześnie pragniemy podziękować, Radzie Rodziców oraz klasowym przedstawicielom Rodziców, zaangażowanym Nauczycielom, Pracownikom szkoły za przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, Nasze święto było bardzo udane.

Opracowała: mgr Katarzyna Walczak, mgr Anna Kołodziejczyk