Wycieczka czwartoklasistów do Tarnowskich Gór

W dniu 9 maja uczniowie klas IV udali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. W Multimedialnym Centrum Górnictwa uczniowie poznali dzieje górniczego regionu, a po zjeździe windą do kopalni, mieli okazję spacerować podziemnymi korytarzami Zabytkowej Kopalni Srebra i podziwiać wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka – „Gwarka” i przyrodę. Z kopalni czwartoklasiści udali się do Skansenu Maszyn Parowych. Mogli tam podziwiać zabytkowe lokomotywy parowe, parowozy, koła wodne. Dopełnieniem wrażeń był przepływ w łodziach 600 m odcinka w podziemiach Sztolni „Czarnego Pstrąga”, położonego wśród zieleni w Parku Repeckim. Wspaniałą atmosferę w kopalni tworzyło delikatne światło lamp górniczych i opowieści przewodnika. Podziemna przeprawa była największą atrakcją i dostarczyła wszystkim wielu wrażeń.

W drodze powrotnej w Mikołowie uczniowie spacerowali po Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Uczestniczyli w lekcji przyrody, poznając bogaty świat roślin.

Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów.