Dzień Dinozaura

26 lutego przypada w kalendarzu Dzień Dinozaura. To nietypowe święto obchodziliśmy z wielką przyjemnością. Już od rana uczniowie oglądali przyniesione przez siebie zabawki – dinozaury, albumy, plakaty i książki z dinozaurami. Uczniowie oglądając filmiki oraz prezentację multimedialną, poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się, kiedy żyły, jak wyglądały i dlaczego wyginęły. Brali udział również w eksperymencie – dinozaur wykluwający się z jajka, naśladowali ich chód i zachowanie oraz rozwiązywały dinusiowe zadania. Wiele radości sprawiła praca plastyczno – techniczna – stworzenie swojego dinusia oraz zadanie z kodowaniem.

Poniedziałek 26 lutego okazał się szczególnym dniem pełnym radosnych wrażeń, który przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat dinozaurów.

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko