250 lat Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2023r. w Szkole Podstawowej  nr 5  w Andrychowie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku prowadzący przedstawili krótką genezę tego święta, ponieważ 14 października minęło 250 lat od utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszej w Polsce i zarazem w Europie państwowej władzy oświatowej. Następnie uczniowie zaprosili swoich nauczycieli do pociągu, który w rytm „Lokomotywy” Juliana Tuwima zawiózł pedagogów na stację SP nr 5. Tu na peronie czekali uczniowie z kwiatami, którzy złożyli nauczycielom życzenia i zaprosili na przygotowany montaż słowno-muzyczny. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie okazali swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę. Po wysłuchaniu recytacji i piosenek, nauczyciele obejrzeli specjalny pokaz mody szkolnej. Uczniowie prezentowali kreacje kadry pedagogicznej oraz uczniów.
Akademia została nagrodzona gromkimi brawami. Na zakończenie Dyrektor Wioletta Kadamus podziękowała uczniom oraz ich opiekunom za przygotowany apel, zwróciła uwagę, że 14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty i złożyła nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi szkoły serdeczne życzenia  wytrwałości i pasji w dzianiu, kreatywności i poczucia spełnienia w wykonywaniu pracy oraz radości i uśmiechu na co dzień. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny Fluder oraz Doroty Stańczak.