Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Jak co roku inauguracja kolejnego okresu szkolnych zmagań i potyczek odbyła się w naszej szkole na sali gimnastycznej w czasie uroczystej akademii. Zgodnie z tradycją Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice odśpiewali wspólnie hymn i wysłuchali przemówienia Pani Dyrektor, Wioletty Kadamus, która życzyła wszystkim bezpiecznego i obfitującego w sukcesy roku szkolnego. Apel uświetniła obecność pocztu sztandarowego dumnie prezentującego sztandar naszej szkoły. Część artystyczną stanowiła inscenizacja przygotowana przez członków koła teatralnego. Za sprawą młodych aktorów na scenie powstał symboliczny budynek szkoły zbudowany z dużych kolorowych klocków opatrzonych nazwami wartości, które niezmiennie kojarzą się z ,,Piątką”, jak radość, dobro, piękno, wiedza, kreatywność. Zwieńczeniem dzieła było symboliczne przecięcie wstęgi przez Panią Dyrektor. W pogodny nastrój wprowadził publiczność także występ grupy tanecznej, która wykonała wiązankę rytmicznych układów. Po zakończonym apelu uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas na pierwszą w tym roku szkolnym godzinę wychowawczą.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak