Odżywianie jak jesień…

Październik w świetlicy szkolnej obfitował w moc atrakcji  Jednym z wielu tematów, którym się zajęliśmy, było odżywianie.

Odżywianie, jak jesień, może być równie „piękne” i „ kolorowe”. Jedzenie owoców i warzyw sprawia nam nie tylko przyjemność ze względu na wspaniałe doznania smakowe, ale również ze względu na bogatą kolorystykę. Wykorzystaliśmy to porównanie na zajęciach plastycznych. Temat stał się doskonałą okazją, aby zastosować szeroką gamę barw. Uczniowie, poza różnorodnymi kolorami, posługiwali się wieloma metodami, wykorzystując przy tym różnego rodzaju materiały.

Październik oprócz owocowo- warzywnej tematyki miał również inny równie istotny punkt. To Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji powstało dla nauczycieli wiele laurek. Jedne z nich miały postać kwiatowych wazonów, które uczniowie wycinali z papieru kolorowego. Inne, równie piękne, prezentowały przecudne tulipany wyklejane plasteliną. Uczniowie mieli również okazję zastanowić się, jakie są cechy idealnego nauczyciela oraz co życzyć wychowawcom w dniu ich święta. Kontakt z literaturą i czytanie wierszy skłonił ich do refleksji.

W minionym miesiącu uczniowie zajmowali się także fauną. Podczas kalamburów, krzyżówek i kolorowanek o zwierzętach dzieci z chętnie opowiadały o swoich domowych pupilach. Nie zabrakło również burzy mózgów i pogadanek na poważne tematy, dotyczące zwierząt zagrożonych wyginięciem. Odbył się również „Tydzień o Andrychowie”. Pozwolił on uczniom zapoznać się z historią miasta, okolicą i ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć.

Mimo pracowitego miesiąca nie zapominaliśmy również o tych, którzy chętnie odrabiają zadania domowe i mogą zawsze liczyć na pomoc nauczyciela.

Zapraszamy do naszej galerii…

 

 

Opracowała: mgr Agnieszka Matejko