Koło geograficzne – kl. VIa, VIb, VIIIa – mgr Alina Magiera – środa 13.45-14.30
Zajęcia pozalekcyjne Koła Geograficznego rozpoczęły się we październiku b.r. Uczestniczą w nich uczniowie klas VI otwarci na świat, dążący do poszerzania swoich horyzontów i wiedzy.
Celem zajęć Koła jest nabywanie nowych umiejętności z zakresu analizy, interpretacji i opracowywania map w sposób tradycyjny oraz za pomocą komputera, a także zaspokajanie naturalnej ciekawości uczniów, dla których wiadomości i umiejętności pozyskane na lekcjach nie wyczerpują zainteresowań. Uczniowie uczestniczący w zajęciach będą korzystać z różnych źródeł wiedzy, nauczą się selekcji informacji, interpretacji danych, zdobędą nowe doświadczenia, staną się twórczy, rozwiną swoje zdolności.
Podczas pierwszych spotkań uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu budowy Wszechświata. Budowali model Układu Słonecznego, starając się oddać rzeczywiste odległości i masy tych obiektów w odpowiedniej skali. Do przestrzennego ukazania rozmieszczenia planet wykorzystali skalę 30 metrową – Układ Słoneczny ułożyli na szkolnym korytarzu.
-
w odległości 39 cm umieszczamy ilustrację Merkurego
-
w odległości 72 cm od Słońca ustawiamy Wenus
-
w odległości 1 m od Słońca umieszczamy Ziemię
-
w odległości 1,52 cm od Słońca umieszczamy Marsa
-
w odległości 5,2 m od Słońca umieszczamy Jowisza
-
w odległości 9,6 m od Słońca umieszczamy Saturna
-
w odległości 19 m od Słońca umieszczamy Uran
-
w odległości 30 m od Słońca umieszczamy Neptuna