Znajomość języków jest bramą do wiedzy

“Znajomość języków jest bramą do wiedzy ”

(Roger Bacon)

W kalendarzu roku szkolnego pełno jest świąt, które nauczycielom i uczniom dają szansę rozwinąć kreatywność, pouczyć się inaczej niż w ławce i przekonać się, że nauka może być ciekawa.

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26. września Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji organizowane są różne wydarzenia mające na celu nie tylko podkreślenie ważnej roli języków w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego ale także zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

Od 25. do 29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych. Nauczyciele języków obcych przystroili szkołę w liczne plakaty, flagi i postery przedstawiające ciekawostki o państwach świata.

W stołówce szkolnej uczniowie mogli spróbować dań kuchni świata a na przerwach potańczyć w rytmach muzyki angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej czy też włoskiej.  Nie zabrakło również lekcji językowych na których uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach m.in. łamańce językowe, rozpoznawanie hymnów i flag państw czy też kalambury w języku angielskim.

Znajomość języków jest bramą do wiedzy