Z wizytą w Ogrodach Kapias

W dniu 17 maja uczniowie klas  V b i IV b, a także członkowie koła przyrodniczego zwiedzali Ogrody Kapias w Goczałkowicach- Zdroju. Spacerując po ogrodach, mieli możliwość obejrzenia różnorodnych roślin ułożonych w tematyczne ogrody, np. wiejski ogród z dawnych czasów, ogród japoński, ogród angielski, zakątek szumiących traw, tajemniczy ogród, ogród różany. Poznali wiele gatunków roślin i dowiedzieli się, na czym polega ich zmienność  w trakcie roku. Mogli wejść do domku Hobbita, rozegrać partię szachów czy spróbować nie zabłądzić w korytarzach labiryntu.  Na koniec uczniowie mieli możliwość odwiedzenia centrum ogrodniczego, gdzie mogli zakupić rośliny, które wcześniej podziwiali w ogrodowych kompozycjach. Bez wątpienia wspomnienia z wycieczki pozostaną w pamięci uczniów na długo.

Opracowała: mgr Agnieszka Gurdek