Wyjście do Biblioteki Miejskiej klas pierwszych

We wtorek 10.04.2018 uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 5 w Andrychowie po raz drugi wybrali się do pobliskiej Biblioteki Miejskiej. W trakcie wizyty oglądali mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci”. Dużą radość sprawiło uczniom oglądanie różnego rodzaju pozycji z atlasów o roślinach, zwierzętach i dinozaurach. Dowiedzieli się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać. Niektórzy próbowali nawet czytać ich fragmenty.
W Bibliotece odbyło się także spotkanie pt. „Chronimy planetę Ziemię”. Tematem przewodnim była rozmowa o zanieczyszczeniach powietrza i ziemi. Dzieci poznały definicję „recyklingu”   i „ekologii”, przypomniały sobie zasady segregowania śmieci, rozwiązywały zagadki związane z tematyką ochrony środowiska oraz rozwiązywały krzyżówkę, pracowały w grupach. Był to miło i pożytecznie spędzony czas, bo prawidłowo ukształtowana kultura czytelnicza stanowi niepodważalną wartość w rozwoju młodego człowieka.

Wyjście do Biblioteki Miejskiej klas pierwszych