Wycieczka do Krakowa

Dnia 03.10.2019r. uczniowie klas Va, VIa i VIb  Szkoły Podstawowej nr 5  w Andrychowie  pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem wyprawy było zwiedzenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema oddziału Muzeum Inżynierii Miejskiej. Uczniowie oglądali interaktywne urządzenia, które w innych miejscach służą jedynie rozrywce, a w parku, dzięki nim, zdobywali wiedzę o zjawiskach fizyki i przyrody. Czytali informacje, próbowali działania urządzeń wyjaśniających  procesy naukowe w wielu strefach, m.in. w mechanice, optyce, hydrostatyce, akustyce. Obejrzeli sensoryczny ogródek pełen kwiatów i ziół oraz 17 skał, których cechą wspólną jest obecność w architekturze Krakowa. Świetnie bawili się  na świeżym powietrzu w Lem- Biryncie – zielonym labiryncie  z cytatami Stanisława Lema.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie ZOO w Krakowie. Uczniowie poznali wiele gatunków zwierząt typowych dla naszego kraju jak i pochodzących z różnych części świata. Dowiedzieli się, które gatunki zwierząt są zagrożone wyginięciem. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli karmienie słoni oraz uchatek.

Zadowoleni uczniowie po pełnym wrażeń dniu powrócili do Andrychowa.