Włączamy historię – akcja „BohaterOn”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie aktywnie włączyła się w akcję Włączamy historię – „BohaterOn”, by promować patriotyczne postawy,  tożsamość narodową , a także tworzyć wspólnotę ludzi pamiętających o historii naszego kraju i jego bohaterach.

W tym roku każda klasa przygotowywała życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie wspólnej kartki, plakatu, listów lub rysunków czy laurek.  Podziękowali w ten symboliczny sposób uczestnikom walk o stolicę za ich odwagę i patriotyczną postawę. Uczniowie przynieśli do szkoły przedmioty, gadżety, zdjęcia, rodzinne pamiątki lub wydruki kojarzące się z Powstaniem Warszawskim. Wielu korzystało  z pomocy rodziców, dziadków i w ten sposób, wspólnie, w gronie rodziny, poznawało historię.

Wszystkie prace  wykonane przez uczniów SP nr 5 w Andrychowie zostały wysłane do Fundacji Rosa i Fundacji Sensoria, które  roześlą je wśród wybranych przez uczniów Powstańców.

Opracowała: mgr Iwona Smaza