Wicemistrzostwo Powiatu w V Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników” – Mistrzostwa Lokalne

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie – Zofia Zadora (kl. 2a), Kamil Zadora (kl. 3a) oraz Patryk Szmeil (kl. 3b) wzięło udział w finałowym etapie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” – Mistrzostwa Lokalne. Dwoje z nich – Zofia Zadora oraz Kamil Zadora zostali laureatami i uzyskali tytuł I Wicemistrza Powiatu. Patryk Szmeil  otrzymał  tytuł  finalisty.

Organizatorem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” było Stowarzyszenie „Wielka Liga Czytelników”, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”  oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach. Honorowy patronat nad konkursem  objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem konkursu było kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, promocja czytelnictwa, klasyki literatury krajowej – z uwzględnieniem utworów patriotycznych, rozpowszechnianie i odświeżanie kanonu krajowej i światowej literatury młodzieżowej, integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne, wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji czytelnictwa oraz promocja nowości wydawniczych.

Laureatom i Finaliście gratulujemy sukcesu!