Warsztaty profilaktyczne w ramach projektu „Bezpieczna szkoła”

18 lutego klasa 4a Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną. Wyjście do Biblioteki miało na celu wzięcie udziału w warsztatach profilaktycznych w ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 projektu „Bezpieczna szkoła”. Tematem spotkania było koleżeństwo i przyjaźń. Prowadząca warsztaty zwróciła uwagę na cechy kolegi (koleżeństwa) i przyjaciela (przyjaźni). Dzieci chętnie włączały się do rozmowy.  Dzieliły się własnym doświadczeniem związanym z przejawami braku koleżeństwa wśród rówieśników. Podkreślały znaczenie koleżeństwa w codziennym funkcjonowaniu w szkole oraz jak bardzo ważne jest posiadanie przyjaciela. Tematyka warsztatów wzbudziła w dzieciach wiele pozytywnych refleksji.