TABLICZKA MNOŻENIA NA „5”!

Tabliczka mnożenia niektórym śni się po nocach nawet, gdy już dorosną. Jej nauka to bardzo trudny okres dla większości uczniów i ich rodziców. Konieczność opanowania umiejętności szybkiego mnożenia wymaga znalezienia odpowiedniej metody, która pobudzi wyobraźnię i pomoże w zrozumieniu tego, na czym polega mnożenie. U jednych skutkuje posługiwanie się rekwizytami, u innych liczenie kostek na palcach, a jeszcze inni zmuszeni są do wkuwania „na pamięć”.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie aktywnie i kreatywnie włączyli się do międzynarodowej akcji – X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, która przypadała 2 października. Przeprowadzono zajęcia pozwalające uczniom powtórzyć tabliczkę mnożenia na wesoło.  Pedagodzy dla swoich podopiecznych z klas drugich, trzecich i czwartych przygotowali szereg ciekawych zadań, które zachęciły uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Opracowała: mgr Małgorzata Lipowiecka