Spotkanie uczniów klas I z przedstawicielem Straży Miejskiej

Dnia 23.09.2020 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Drzazgą ze Straży Miejskiej w Andrychowie. Podczas zajęć zaproszony gość przybliżył uczniom zagadnienia związane z kształtowaniem umiejętności bezpiecznego zachowania się dziecka na drodze – poznanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych, poznawanie skutków niewłaściwych zachowań i kształtowanie umiejętności ich przewidywania. Dzieci dowiedziały się, jakie czyhają na nich zagrożenia oraz w jaki sposób poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Pani ze Straży Miejskiej przypomniała również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo. Po spotkaniu w sali lekcyjnej uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się na przejście dla pieszych w pobliżu szkoły, gdzie mieli możliwość stać się uczestnikami ruchu drogowego i wspólnie z panią Elżbietą Drzazgą utrwalić zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy na drugą stronę ulicy.

Spotkanie z panią ze Straży Miejskiej było ciekawe i bardzo ważne, gdyż wiąże się z bezpieczeństwem uczniów w drodze z domu i do szkoły.

Opracowała: mgr Anna Więckowska