Projekt „Kino-szkoła”

04.02.2019r. klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wzięły udział w II warsztatach w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „Kino-szkoła”. Tym razem dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Co w rodzinie jest najważniejsze?”. Uczniowie w ramach tych warsztatów obejrzeli również film pt. „Kacper i Emma jadą w góry”, który zrobił na widzach naprawdę duże wrażenie. A oto przykłady prac plastycznych i pisemnych wypowiedzi, które powstały po powrocie z kina:

„Najbardziej podobał mi się film. Ale pamiętajcie, rodzina jest najważniejsza! A zajęcia były ekstra, super! Polecam Kinoszkołę!” [Karol, klasa II]

„W kinie mogłam dowiedzieć się czegoś o przyjaźni i rodzinie. Byłam na pięknym filmie o tytule Kacper i Emma jadą w góry”. Dopiero tam zrozumiała, jak ważna jest rodzina i co to jest prawdziwa przyjaźń”. [Paulina, klasa II]

„W kinie dowiedziałem się, jak ważna jest moja rodzina”. [Piotr, klasa II]

Koordynatorem Projektu „Kino-szkoła” w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie jest Pani mgr Katarzyna Stopyra.