Popołudnie z przyrodą w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie

4 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyło się „Popołudnie z przyrodą”.

Uczniowie klas IV i V oraz klas III gimnazjum brali udział w dodatkowych zajęciach zorganizowanych przez nauczycielki biologii, przyrody i fizyki.

Celem zajęć z biologii było poszerzenie wiedzy z zakresu budowy komórki oraz funkcji poszczególnych jej elementów. Uczniowie klas V samodzielnie tworzyli masę solną, a następnie model komórki zwierzęcej oraz nerwowej.

Dla uczniów klasy IV zostały przeprowadzone warsztaty na temat funkcjonowania ciała człowieka. Jedna grupa wyklejała szkielet człowieka i podpisywała poszczególne kości. Inne grupy natomiast tworzyły trójwymiarowy układ pokarmowy oraz określały funkcje pełnione przez jego poszczególne elementy.

Przewodnie hasło z fizyki brzmiało zaś „Fizyka jest wszędzie” – gimnazjaliści samodzielnie wykonywali eksperymenty naukowe związane z wodą i elektrycznością, własnoręcznie budowali peryskop oraz zmagali się z łamigłówkami fizycznymi, które w ciekawy i przyjemny sposób pozwoliły zrozumieć im niektóre zjawiska przyrodnicze. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.