„POCIĄG Z POEZJĄ” przywiózł nagrody!

16 marca 2018 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Rzykach odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych i gimnazjalistów. W tym roku recytatorzy prezentowali bajki  A. Mickiewicza, I. Krasickiego i A. Fredry.

Wprost bajecznie spisały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Jury przyznało Grand Prix Martynie Mirowicz z klasy IId za interpretację bajki Aleksandra Fredry  pt. „Czyżyk i Zięba” (opiekun: p. Ewa Rupik), a Kinga Adamczyk z klasy IIIa wywalczyła III miejsce za prezentację utworu Adama Mickiewicza „Żaby i ich króle” (opiekun: p. Agnieszka Dudzik).  W swojej ocenie jurorzy uwzględniali dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gratulujemy sukcesów!

„POCIĄG Z POEZJĄ” przywiózł nagrody!