,,Odblaskowa Szkoła”

Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie wzięła udział w X edycji konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego ,,Odblaskowa Szkoła”. Celem inicjatywy jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. W ramach konkursu należało wykazać się dbałością o bezpieczeństwo  podopiecznych w szkole oraz  w drodze  do i ze szkoły.

W naszej szkole podjęto następujące działania:

• wyposażenie uczniów klas pierwszych w elementy odblaskowe w postaci zawieszek;
  • zorganizowanie spotkania z przedstawicielem Straży Miejskiej w klasach pierwszych na temat bezpieczeństwa na drodze;
  • zaplanowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego ,,Bezpieczna droga do szkoły”,  konkursu plastycznego na logo ,,Odblaskowej Szkoły”, konkursu wiedzy
    o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla klas II i III oraz V i VI;
  • przemarsz uczniów klas I – III z kamizelkami odblaskowymi i transparentem odblaskowym Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie;
  • rozdanie ulotek dla seniorów zachęcających do noszenia odblasków;
  • uczestniczenie w akcji ,,Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy”;
  • uzyskanie przez uczennice klasy II b wyróżnień w Ogólnopolskim konkursie Literackim ,,Rymowanka-zachęcanka”;
  • przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową przez przedstawiciela  policji z Wadowic;
  • wykonanie gazetek tematycznych o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły;

W dniu 30.10.2019r. w szkole zorganizowano apel w ramach podsumowania akcji ,,Odblaskowa Szkoła”, na którym przypomniano przeprowadzone działania oraz wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy zajęli w szkolnych  konkursach wysokie miejsca, wykazując się wiedza i kreatywnością na temat bezpieczeństwa. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli również ,,Pokaz mody odblaskowej”.