Międzynarodowy Dzień Kropki

W środę 15.09.2021r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Najmłodsi uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, na których tworzyli „kropeczkowe” wzory na swoich maseczkach oraz wykonali obrazki z motywem kropki. Starsi uczniowie świętowanie Dnia Kropki rozpoczęli od wysłuchania Vashti, bohaterki „Kropki” – Petera Reynoldsa. Podczas zajęć drugoklasiści rysowali, kolorowali oraz wykonywali interaktywne zadania z motywem kropki. Trzecioklasiści tworzyli kropkowe mandale i ilustracje oraz projektowali wesołego bohatera – Pana Kropeczkę. Chcąc uczcić ten dzień, wszyscy uczniowie klas I-III wspólnie przygotowali obraz stworzony z barwnych kropek. W tym dniu nie tylko na szkolnych korytarzach towarzyszyły nam kropeczki, ale nawet teren wokół Orlika został bajecznie zakropkowany.

Opracowała: mgr Dominika Bizoń