Olimpiada sportowa

Już po raz jedenasty odbyła się Olimpiada Sportowa klas I – w Szkole Podstawowej nr 2  w Andrychowie. Dnia 12.04.2018 r. w zawodach wzięły udział drużyny ze szkół z terenu gminy Andrychów z Rzyk, Sułkowic – Bolęciny, Sułkowic – Łęgu, Brzezinki, Targanic, Roczyn, Zagórnika, a także z SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 oraz my – SP nr 5. Celem tej dużej imprezy sportowej było m.in. wdrażanie uczniów klas I do czynnego wypoczynku, zdrowego stylu życia, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole i współzawodnictwa zgodnie z zasadami fair play. Każda reprezentacja składała się z dwunastu zawodników. Drużyny walczyły w sześciu konkurencjach, a były to: bieg – slalomem, „sadzenie ziemniaków” czyli woreczków, wyścig z szarfą, „łańcuch strażaków” rzut do kosza oraz slalom  z piłką hokejową.

W finale spotkały się trzy drużyny, które po niezwykle zaciętej, emocjonującej
i wyrównanej walce, zajęły następujące miejsca:

I   miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

II  miejsce – Szkoła Podstawowa w Sułkowicach-Łęgu

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5

Nasi zwycięzcy otrzymali puchar dyrektora, brązowe medale oraz nagrodę rzeczową w postaci piłki. Młodzi sportowcy opuszczali olimpiadę zadowoleni, zaś opiekunowie zachwyceni sprawnością swoich wychowanków i panującą atmosferą.

Olimpiada sportowa