Lekcja astronomii

10 września 2021r. grupa uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wraz z opiekunem i rodzicami wzięła udział w lekcji astronomii w Szkolnym Obserwatorium Astronomicznym w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach- Bolęcinie. Obserwację nocnego nieba uczniowie rozpoczęli na tarasie widokowym.Wysłuchali wykładu astronoma, pana Janusza Nicewicza oraz gołym okiem podziwiali gwiazdozbiory, m.in.: Wielką Niedźwiedzicę, Małą Niedźwiedzicę, Kasjopeję, Woźnicę. Następnie wszyscy uczestnicy udali się pod kopułę obserwatorium, gdzie za pomocą teleskopu każdy mógł oglądać poszczególne gwiazdy, mgławice oraz planety Saturn i Jowisz. Mimo późnej pory, uczniowie i ich rodzice z zainteresowaniem obserwowali obiekty na niebie i słuchali ciekawostek przekazywanych przez prowadzącego.

Opracowała: mgr Agata Miarka