Klasy drugie w teatrze

11 kwietnia 2018 klasy drugie gimnazjum wzięły udział w wycieczce do Krakowa. Na początku uczniowie mieli okazję poznać zabytki Krakowa i utrwalić sobie najważniejsze pojęcia związane ze stylami w architekturze. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Wawelu, gdzie w Kaplicy Zygmuntowskiej podziwialiśmy cechy stylu gotyckiego oraz renesansowego. Następnie Drogą Królewską przeszliśmy do kościoła św. Piotra i Pawła, gdzie mogliśmy zobaczyć  pierwszą budowlę architektury barokowej w Krakowie. Idąc w stronę teatru przewodnicy snuli ciekawą opowieść  o zabytkach Krakowa. Podróż zakończyliśmy wizytą w kościele u Pijarów, gdzie podziwialiśmy malarstwo iluzjonistyczne. Drugim punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Zemsta”  w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w reżyserii Anny Augustynowicz. Uczniów zachwyciła wspaniała gra aktorska, a Teatr zrobił na nich niesamowite wrażenie. Z pewnością ten wyjazd na długo zostanie w ich pamięci.

Klasy drugie w teatrze