Klasy czwarte w Teatrze Banialuka

19 stycznia 2018 roku klasy IV a i IV b z wychowawczyniami pojechały do Bielska- Białej  na spektakl pt. „ Księga dżungli”. Twórcom widowiska udało się w sposób atrakcyjny zinterpretować i uwspółcześnić opowieści zawarte w „Księdze Dżungli” Kiplinga. Autorka sztuki wraz z zespołem aktorów Banialuki stworzyli intrygujące i mądre widowisko. Na scenie uczniowie zobaczyli różnorodne formy lalkowe i totemiczne oraz  oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągnęła nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których dowiedzieli się, czym jest teatr cieni. Sami mogli reżyserować i odgrywać wymyślone przez siebie historie. Zdobyte umiejętności z pewnością okażą się pomocne zarówno podczas przygotowywania uroczystości szkolnych jak i kreatywnej i twórczej zabawy.