Kim jest prawdziwy przyjaciel?

„Możesz gromadzić przeróżne skarby, ale najcenniejszą rzeczą jest prawdziwy przyjaciel” – warsztaty w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie.

O przyjaźni wiemy już bardzo dużo, ale zawsze warto przypominać sobie cechy dobrej przyjaźni, pielęgnować przyjaźń oraz kształtować charakter…

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy I a – 8 grudnia 2017r. oraz uczniowie klasy I b – 19 grudnia 2017r. Podczas zajęć każdy miał okazję dowiedzieć się, jakie cechy charakteru warto w sobie rozwijać, aby być dobrym kolegą, koleżanką. Dzieci zastanawiały się również nad sposobami utrzymania przyjaźni, zapoznały się z „Dekalogiem przyjaźni”. W wypożyczalni mogły przeglądać, wertować, czytać, zgadywać, powtarzać wyliczanki i zwiedzać barwny świat książek. Dzieci dowiedziały się także, jak powinny zachowywać się w czytelni oraz co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.

Na zakończenie uczniowie podziękowali za zajęcia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne.