Dzień Solidarności z Ukrainą

W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie 03.03.2022r. został  zorganizowany Dzień Solidarności z Ukrainą. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrali się w barwy niebiesko – żółte,  przyczepili kotyliony bądź przypinki w kolorach flagi naszego sąsiada. Celem akcji było przekazanie wsparcia narodowi ukraińskiemu oraz wyrażenie sprzeciwu wobec wojny. Wychowawcy przeprowadzili rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Były one potrzebne dzieciom, ponieważ  od kilku ostatnich dni towarzyszą im niewyobrażalnie trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje. Pogadanki dostarczyły również rzetelnej, dostoswanej do wieku i możliwości percepcyjnych dziecka,  informacji o aktualnej sytuacji związanej z wydarzeniami w Ukrainie. W niektórych salach pojawiły się gazetki ścienne pokazujące piękno terenu Ukrainy.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder