Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto ustanowiono w 2002 r., dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku podczas polowania, prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt uratował małego niedźwiadka. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił tę historię na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Historię powstania święta uczniowie klas młodszych obejrzeli podczas zajęć. Dzieci rozwiązywały zagadki o znanych misiach z bajek, wykonały pracę plastyczno-techniczną oraz przypomniały sobie, że należy dbać o zabawki. Był też czas na pląsy i śpiewanie piosenek z repertuaru dziecięcego.

To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu oraz zabaw w klasie!

Opracowała: mgr Anna Więckowska