Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie

Dnia 27.09.2019r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się Dzień Głośnego Czytania w ramach ogólnopolskiej akcji przypadającej na niedzielę  29 września. Święto to było  znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.  Szczególnie teraz, gdy telewizja i komputer pochłaniają coraz więcej czasu, trzeba podkreślać znaczenie wspólnej lektury. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej szkoły. Starsi koledzy, uczniowie klas szóstych wraz z pomocą bibliotekarza Katarzyny Pawlikowskiej i nauczycielki języka polskiego Krystyny Fluder, zorganizowali akcję głośnego czytania dla klas 1 – 3. Zgromadzeni w sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie dali się porwać czytającym do świata ciekawych przygód „Gangu Słodziaków”.