„Dziecko bezpieczne na drodze”

Dnia 27.09.2019 r. w ramach projektu „Dziecko bezpieczne na drodze” uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie uczestniczyli w spotkaniu z panią Elżbietą Drzazgą ze Straży Miejskiej w Andrychowie. Podczas zajęć pierwszoklasistom zostały  przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Poznali także  znaki drogowe. Po spotkaniu w sali lekcyjnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na przejście dla pieszych, gdzie pod czujnym okiem przedstawiciela Straży Miejskiej utrwalali zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy na drugą stronę ulicy.

Spotkanie z panią Elżbietą Drzazgę było bardzo ważne dla pierwszoklasistów, ponieważ bezpośrednio wiąże się  z ich bezpieczeństwem w drodze z domu do szkoły i ze szkoły do domu. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego.