Bal karnawałowy

W czwartek 11 lutego dla dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie zorganizowano bal karnawałowy. W tym dniu sale lekcyjne zamieniły się w zaczarowaną krainę pełną jednorożców, wróżek, piratów,  żołnierzy oraz wielu innych barwnych postaci z bajek. Podczas muzycznych przerw każda z klas mogła zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Po zabawie uczniowie udali się do klas  na poczęstunek. Zabawa karnawałowa w naszej szkole zbiegła się w tym roku z „tłustym czwartkiem”, dlatego w poczęstunku nie zabrakło pączków i faworków. W tym dniu został również zorganizowany konkurs na najbardziej „Szaloną kasę”. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie klasy przygotowały wspaniałe dekoracje swoich sal. Po burzliwych obradach zwycięzcami zostały kasa Ia i Ib. Natomiast pozostałe klasy otrzymały  wyróżnienie.

Bal karnawałowy na pewno zostanie w pamięci uczniów,  choć z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, odbył się w innej formie niż dotychczas.

Opracowały: mgr Katarzyna Łysoń, mgr Krystyna Fluder