Andrzejki w SP5

29 listopada odbyły się andrzejki w nasze szkole. Zabawa zorganizowana była dla młodszych i starszych klas. Najmłodsi założyli przepiękne stroje wróżek i magów. W tym dniu świetlica szkolna została zamieniona w „salę wróżb”. To samorząd zadbał o magiczny nastrój.  Uczniowie przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z owoców, dłoni, wróżyli również z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.